*

 
dossier

Archief

Weggepeste niet-roker wil proces tegen ex-werkgever

Van onze verslaggever − 04/02/00, 00:00

Ed van Hagen (44) uit Zoetermeer wil een rechtszaak beginnen tegen zijn voormalig werkgever ABN Amro. Hij stelt dat hij is weggepest omdat hij niet tegen tabaksrook kon. Zelf rookte Van Hagen nooit.

Alhoewel ingeënt kreeg Van Hagen ruim tien jaar geleden kinkhoest. Daarna kon hij niet meer tegen rook. ,,Ik had zelfs last van uitlaatgassen in het verkeer. Op het moment dat ik tabaksrook van collega's inademde, gingen de slijmvliezen opzwellen en kreeg ik zuurstoftekort'', zegt hij in een vraaggesprek met Trouw.

Na een overplaatsing belandde hij opnieuw in de rook. Sinds acht jaar zit Van Hagen thuis. Hij solliciteert volop, maar wordt nergens aangenomen. ,,Op de arbeidsmarkt ben je beter af als je door een ongeluk een been mist, dan met een luchtwegaandoening.''

mailIcon print |