Volgens de Nederlandse filmkeuring laat de Ster steeds vaker reclamespotjes voor speelfilms op de televisie keuren door de Nederlandse Filmkeuring. Het instituut bekeek vorig jaar 129 spotjes. Een aanzienlijke stijging vergeleken met de 92 spotjes die in 1998 werden aangeboden.
Nieuws waar de Ster van opkijkt. Volgens woordvoerder E. Vleeming van de Nederlandse Filmkeuring laat de Ster spotjes keuren om het risico op een boete van het Commissariaat voor de Media te verkleinen. ,,In het recente verleden heeft de Ster spotjes voor films die niet geschikt waren voor kinderen onder de zestien jaar, te vroeg op de avond uitgezonden. Het commissariaat heeft de Ster daarvoor op de vingers getikt'', aldus de woordvoerder. Verder weet hij dat het voor de Ster soms moeilijk is te beoordelen voor welk publiek een film bedoeld is: ,,Vaak wordt een spot voor een film al op tv uitgezonden, terwijl de film zelf nog moet worden gekeurd''.
Ster-directeur Cees Vis reageert verbaasd. De Ster laat geen spotjes keuren en is ook niet op de vingers getikt door het Commissariaat. ,,Het is één keer misgegaan. In een Sterblok tijdens een kinderprogramma werd er een spotje uitgezonden over de Tweede Wereldoorlog. Ik denk dat die meneer van de filmkeuring in de war is. Filmproducenten laten tv-spotjes van nieuwe speelfilms door de filmkeuring screenen. Als het materiaal bij ons wordt aangeboden verifiëren wij het bij de filmkeuring.''
De Nederlandse Filmkeuring bekeek vorig jaar 20 procent meer speelfilms ten opzichte van het jaar ervoor.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.