Hollandse Signaal Apparaten (HSA) kan per direct radarapparatuur leveren aan de Indonesische marine.
Dat hebben minister Van Aartsen (buitenlandse zaken) en staatssecretaris Ybema (economische zaken) de Tweede Kamer geschreven.
Het bedrijf had al een vergunning voor de wapenleverantie. Van Aartsen vroeg HSA anderhalve week geleden de levering een week aan te houden, totdat de EU een definitief besluit zou hebben genomen over een nieuwe wapenembargo. Ook wilde het Nederlands kabinet, na het bezoek van Van Aartsen aan Indonesië, eerst tot een afgerond oordeel komen.
De EU liet vorige week al weten het embargo niet te verlengen en Van Aartsen liet zich er in Jakarta door de Indonesische regering van overtuigen dat het embargo de democratisering in Indonesië geen goed deed.
Het kabinet geeft toe dat er nu ook geen juridische mogelijkheden meer zijn om de wapenlevering langer tegen te houden.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.