Jeroen Piket heeft zich in het internationaal toernooi in Wijk aan Zee gehandhaafd aan kop door met de zwarte stukken een tam spelende Jan Timman te verslaan.
De grootmeester uit Leiderdorp slaagde er zodoende in het moordende tempo van Kasparov en Kramnik bij te benen.
Na drie ronden beginnen de favorieten zich van de rest van het veld los te maken. Alleen Piket trekt zich niets aan van de Elo-cijfers en blijft meestrijden in de top.
Kasparov stal de show met een flitsende offeraanval tegen Loek van Wely, maar ook zijn landgenoten Kramnik en Morozevich zegevierden ten koste van Short en Polgar.
Hoewel alle blikken aanvankelijk op de partij tussen Kasparov en Van Wely waren gericht ging de publieksprijs tenslotte toch naar de winst van Morozevich op Polgar.
Het was wel spectaculair wat Kasparov had gedaan, maar echte tegenstand had hij eigenlijk niet gehad. Al vroeg wezen de neuzen van alle stukken in de richting van de koning van Van Wely. Een lynchpartij leek onvermijdelijk.
Door een paardoffer verwijderde Kasparov de verdedigende pionnen voor Van Wely's monarch en vervolgens deed hij een ijskoude, stille zet. Van Wely mocht zowaar een volle toren pakken maar zag wel in dat zijn koning dat niet zou overleven.
De 22-jarige Alexander Morozevich versloeg Judit Polgar met de zwarte stukken via een zeer ongewone openingsopzet. De rijzende ster van Rusland, die in enkele jaren tijd doorschoot naar de top vijf van de wereldranglijst, voerde met grote nauwkeurigheid zijn lange-termijn-strategie uit.
Een dubbele f-pion was de enige zwakte van Morozevich, maar de half open g-lijn die dat met zich mee bracht gaf hem later een doorslaggevende aanval.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.