Een kleine drie jaar na de aanval op agent Daniel Nivel tijdens het WK voetbal in Frankrijk, is in Saint-Omer het proces begonnen tegen Markus Warnecke. De 30-jarige Duitser wordt ervan verdacht tot een groep hooligans te behoren die Nivel na de wedstrijd Duitsland-Joegoslavië in elkaar sloeg. De agent werd bijna doodgeschopt en is sindsdien ernstig gehandicapt. Nivel heeft nog altijd moeite met praten en lopen.
Warnecke, die elke betrokkenheid heeft ontkend, werd een halfuur na het incident gearresteerd. Sindsdien verblijft hij in het Noord-Franse Lille in voorarrest. Het proces duurt uiterlijk tot 22 mei. Voor de Duitser dreigt een gevangenistraf van maximaal vijftien jaar.
De vrouw van Nivel verklaarde, kort voordat het proces begon, dat haar man alles wil horen wat er de bewuste dag is voorgevallen. ,,Ik wil antwoord op heel veel vragen', verklaarde Lorette Nivel.
Eind 1999 werden in het Duitse Essen al vier hooligans veroordeeld voor hun betrokkenheid bij de rellen in Lens. Zij kregen straffen variërend van drieenhalf tot tien jaar.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.