De christelijke vakcentrale CNV pleit voor vernieuwd elan van de Dag van de Arbeid, op 1 mei. CNV-voorzitter Terpstra vindt de 1-meiviering niet alleen een sociaal-democratische traditie.
Terpstra zegt dat vandaag tijdens de viering van het vijftigjarige bestaan van de 770 leden tellende Kostersbond van het CNV. ,,Juist nu wij praten over het combineren van zorgtaken met betaalde arbeid, is het van belang een brede bezinning over arbeid tot stand te brengen'', aldus de tekst die gisteren werd verspreid.
De CNV-voorzitter ziet een sterke rol weggelegd voor de kerken. Zij moeten zich bemoeien met de betekenis van arbeid in de samenleving. ,,Nu zie je dat ze zich te veel richten op de leegloop in kerken. Dat vind ik spijtig. De kerken moeten aansluiting met de samenleving zoeken. Daarin neemt arbeid een centrale plaats in.''
Hij meent dat werk een steeds belangrijker plek inneemt voor de mensen, die volgens hem tegelijkertijd niet stilstaan bij het begrip arbeid. Hierin moet een kentering komen. ,,Waartoe dient onze arbeid en wie dienen wij ermee, zijn vragen die daarbij centraal kunnen staan.''
Het vervagen van de bid- en dankdag voor gewas en arbeid heeft volgens de CNV-voorzitter de afstand tussen de kerk en de betekenis van arbeid aanzienlijk vergroot. Hij pleit dan ook voor het in ere herstellen van christelijke tradities. Vooral in de maand mei werd traditiegetrouw aandacht besteed aan de zin van het werk. De oproep van Terpstra past in de traditie van de christelijke vakbeweging. Zo vindt het CNV het ongepast dat mensen op zondag werken, tenzij er een dwingende noodzaak is.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.