AMSTERDAM - Hoewel de top van het bedrijf in de cel zat, tekende de gemeente Amsterdam gisteren toch een overeenkomst met Taxi Centrale Amsterdam (TCA), over het weghalen van zes telefoonpalen en de verdeling van die zes standplaatsen over verschillende taxibedrijven. Eerder op de dag had de politie de TCA-top opgepakt voor fraude, oplichting en uitlokken van geweld. TCA-advocaat R. IJzendijk tekende namens de gearresteerde directeuren.
De politie arresteerde de twee TCA-bestuursleden en de directeur. Zij deed op veertien plaatsen huiszoeking en nam administratie in beslag. De drie worden er door Justitie van verdacht deel uit te maken van een criminele organisatie die zich schuldig maakt aan verduistering, valsheid in geschrifte, oplichting, dwang en uitlokking van openlijke geweldpleging.
De arrestanten hebben volgens het OM door zwart vergunningen te verhandelen veel eigen chauffeurs bedrogen en zo miljoenen verdiend. De TCA-top onthield werk aan chauffeurs die niet betaalden en moedigde bedrijfsgetrouwe chauffeurs aan om geweld te gebruiken tegen hen die dat niet waren, net als tegen concurrenten. ,,De verdachten zijn hiermee al jaren bezig'', zegt persofficier M. Bloos. Er volgen waarschijnlijk meer aanhoudingen.
De aanhoudingen weerhielden wethouder F. Kohler van verkeer er niet van om gistermiddag naar het Amsterdams gerechtshof te fietsen voor de ondertekening van een overeenkomst tussen TCA en de gemeente Amsterdam. Het akkoord, waarover op last van de rechter twee maanden is onderhandeld, moest een eind maken aan het al twee jaar doorziekende taxiconflict in de hoofdstad. Wettelijk is de taximarkt vrij, maar TCA-chauffeurs vochten met hand en tand voor 'hun' standplaatsen en telefoonpalen, waarvan nieuwkomers geen gebruik mochten maken.
Kohler hoorde pas gisterochtend dat de TCA-top was gearresteerd, kort nadat burgemeester Cohen op de hoogte was gesteld van de aanhoudingen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.