De Pepertjes dinsdag gezien tijdens hun zegetocht langs alle tv-zenders, met advocaat Mentink tevreden lachend op de bok van de praalwagen. Ze waren wereldkampioen declareren geworden en ze gaan binnenkort de hoofdprijzen ophalen: voor vele, vele miljoenen aan schadeclaims van iedereen die ooit maar iets onoorbaars van het echtpaar Complete-Onkreukbaarheid had durven zeggen.
Ik zat er wat onthand tegenaan te kijken omdat het onderwerp ook de hele dag op de radio was en daaruit leek het mij dat er weinig reden tot juichen was. Volgens de nieuwsbulletins was er sprake van een mager gelijkspel, dat na afloop door beide partijen werd uitgelegd als een overwinning: KPMG had fouten gemaakt in de presentatie van het rapport over het declaratiegedrag van het echtpaar Complete-Onkreukbaarheid, maar alle feiten die KPMG aandroeg over onjuist declareren klopten weer wel.
Een gewoon mens zou bukken, zich de ogen uit het hoofd schamen en stil afdruipen, maar het echtpaar Complete-Onkreukbaarheid trad aan voor de definitieve draai in de beeldvorming. Radio, tv, kranten, komt allen voor de blijde boodschap. Tevreden, vatte meneer niet zonder ironie samen. Hij moest nog eens goed overleggen hoeveel hij dacht te gaan vangen aan schadevergoedingen. Mevrouw ging voluit in de aanval en waande zich vrijgesproken van elke aantijging ooit in haar richting dan wel in de richting van meneer d'r man gedaan. Of ze wegens aantasting van haar goede naam meer dan tien miljoen zal eisen, horen we binnenkort van haar glimmende advocaat.
Gisteren in de kranten overal hetzelfde: miljoenenclaims van Complete-Onkreukbaarheid in een mediabombardement dat de aandacht moest afleiden van de feiten. Zo komen we stap voor stap in de jungle terecht zoals we die al uit de gewone rechtspraak kennen. Namelijk dat door een terzijde, een presentatiefout desnoods, de feiten overeind blijven maar de gedaagde vrijuit gaat en dat viert als een overwinning van de waarheid. In dit geval werden de feiten ondergesneeuwd door zeldzaam brutale uitvallen van de gedaagden op de melodie van: wij zijn de slachtoffers, wij eisen genoegdoening. Klopt in zoverre dat zij de slachtoffers zijn van meneer z'n declaratiegedrag.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.