*

 
dossier

Archief

Gasten

Ruud Verdonck − 20/01/01, 00:00

Eerst de hypotheekrenteaftrek en nu weer die verontwaardiging over criminele asielzoekers. Vroeger reden dronken volksvertegenwoordigers tenminste nog gewoon tegen paaltjes aan, tegenwoordig gaan ze voor de camera staan. Jacques Wallage voelt er niets voor om zijn criminaliteitscijfers openbaar te maken (Autochtonen doen duit in het zakje: Groningen crimineelste provincie van Nederland!) omdat anders ondeskundigen ermee aan de haal gaan. Maar hij hoeft ze niet eens te geven of de ondeskundigen staan elkaar al te verdringen in de pers.

Ze zijn hier te gast, dus als ze naast de pot piesen moeten ze meteen teruggestuurd worden, vindt de VVD. Fiets gepikt, zeggen ze bij het CDA, dan linea recta terug naar huis voor het doodvonnis -ik zou zeggen: puik werk, De Milliano. Vervolgens blijkt dat er al lang regels bestaan om criminele asielzoekers eventueel terug te zenden, het gebeurt zelfs al en verder zijn er verdragen die het Nederland verbieden om sommige politieke vluchtelingen wegens wangedrag terug te zenden. Wallage heeft gelijk, zo'n debat met de zogenaamde fractiespecialisten gaat bij de eerste bocht al onderuit.

Burgemeester Wallage zei nog iets, waar je helemaal niemand over hoort: ,,Als je een dergelijk onderzoek houdt in een moeilijke stadswijk, zou er ook uitkomen dat bewoners daar tien keer zo crimineel zijn als in een doorsneewijk''. Ik weet niet wat voor wijk Wallage op het oog had, maar zullen we in de Oosterparkbuurt, de Schilderswijk of de grachtengordel ook eens met van die opgeklopte morele verontwaardiging gaan straffen? Dat er behalve het normale tarief en het kaalplukken nog een extra straf wordt toegediend aan lui die overdag een baantje hebben en 's avonds bijklussen in de drugs, de overvallen op benzinestations of het stelen van een brood. Of er miljoenen bij frauderen naast een plaats in de top-honderd van de rijkste Nederlanders. Meneer heeft dank zij zijn uitkering al te eten en dan toch uit stelen gaan, wat een ondankbare hond hebben we hier te gast, die sturen we voor tien jaar naar Ghana, daar leert ie wat van. Ja maar ik heb altijd in Venlo gewoond, edelachtbare. Dat had u dan maar eerder moeten bedenken. En dan achter de rechter een groot reclamebord van het CDA.

mailIcon print |