*

 
dossier

Archief

Geen Engelse voetballers bij Chelsea

Door: redactie − 28/12/99, 00:00

Dit weekeinde kende de Britse voetbalwereld een primeur: de voetbalclub Chelsea begon een wedstrijd tegen Southampton zonder ook maar één Britse voetballer op te stellen. Het was de eerste keer dat een manager van een Engelse club een voltallig overzees elftal had geselecteerd. En zelfs die manger was van niet-Engelse afkomst. De selectie was gemaakt door de Italiaanse manager Gianlucca Vialli.

,,Ik heb er geen moment aan gedacht'', zei Vialli. ,,Het belangrijkste is dat we op het veld dezelfde taal spreken.'' Naast het veld waren wel twee Britse vervangers aanwezig: Jon Harley en Jody Morris.

Het on-Britse team bestond uit Ed de Goey uit Holland, Albert Ferrer uit Spanje, Emerson Thome uit Brazilië, Frank Leboeuf uit Frankrijk, Celestine Babayaro uit Nigeria, Dan Petrescu uit Roemenië, Didier Deschamps uit Frankrijk, Roberto di Matteo uit Italië, zijn landgenoot Gabrielle Ambrosetti, de Uruguayaan Gustavo Poyet en Tore Andre Flo uit Noorwegen. De laatste scoorde twee doelpunten, waarmee Chelsea met 2-0 won.

mailIcon print |