*

 
dossier

Archief

Steffi en Andre? 'Jaaa! Ganz grosse Liebe'

Co Welgraven − 17/09/99, 00:00

Hebben Steffi Graf en Andre Agassi iets met elkaar? Ja, zegt de vader van de ex van Steffi, de motorcoureur Michael Bartels: ,,Ze heeft mijn zoon opgebiecht dat ze nu met Agassi is'', zegt hij in de boulevardkrant Bild, die gisteren in chocoladeletters (in een hartje gevouwen) opende met de relatie tussen 'de tennisster van de eeuw' en de huidige nummer 1 op de wereldranglijst: 'Jaaa! Ganz grosse Liebe'.

Dat het uit is met Michael weten we weer van een interview met Steffi in het serieuze weekblad Die Zeit, dat ook gisteren verscheen: ,,Zeven jaar lang zijn we bevriend geweest. We hebben samen veel beleefd. Maar nu zijn we uit elkaar gegaan, ieder van ons zal z'n eigen weg moeten vinden.''

Andre Agassi was al vrij, hij scheidde eerder dit jaar van de actrice Brooke Shields. Agassi, afgelopen zondag winnaar van de US Open in New York, en Graf werden deze week in deze stad gesignaleerd tijdens 'een romantische avond' in restaurant Rosa Mexicana, waar ze margarita's uit granaatappelen dronken en waar ze elkaar volgens een getuige innig kusten. Het was sommigen al opgevallen dat Steffi ingespannen op de tribune zat te kijken bij de bloedstollende finale tegen Todd Martin. Ze was speciaal voor deze wedstrijd naar New York gevlogen. Na de huldiging verdwenen Graf en Agassi voor twintig minuten in de catacomben van het stadion, wisten Amerikaanse roddelbladen te melden. Verder zou Andre de afgelopen weken tegen vrienden gezegd hebben dat hij 'iemand in Duitsland' heeft.

Niet alleen Bild geeft dergelijke details prijs, ook de betere Duitse kranten. De verhouding tussen Graf en Agassi is het spreekwoordelijke gesprek van de dag in Duitsland. Het schijnt allemaal begonnen te zijn bij de Open Franse kampioenschappen op Roland Garros in Parijs, in mei van dit jaar, die voor beiden succesvol waren en tevens een comeback aan de top na jarenlange afwezigheid. Graf (30) won bij de vrouwen, Agassi (29) bij de mannen. Ruim een maand later verloren ze beiden de finale op Wimbledon.

Half augustus maakte Steffi bekend dat ze zich uit het tenniscircuit terugtrekt. Misschien speelt ze hier en daar nog eens een partijtje voor de lol (bij de Chinese Muur bijvoorbeeld), maar zeker geen officiële wedstrijden meer. In het interview met Die Zeit zegt ze: ,,Het is voor mij een nieuw begin. Ik ben op weg nieuwe middelpunten in mijn leven te zoeken.''

mailIcon print |