*

 
dossier

Archief

Philips-vestiging gaf in november nog anti-Israëlverklaring

Door: redactie − 09/01/98, 00:00

GRONINGEN (ANP) - Een vestiging van Philips in Groningen heeft in november vorig jaar aan een Philips-vestiging in Dubai een verklaring afgegeven dat een bepaalde partij goederen niet afkomstig was uit Israël en evenmin materialen bevatte die uit Israël afkomstig waren. Het ging om goederen die vanuit Dubai verscheept zouden worden naar een bestemming in Afrika.

Dat blijkt uit een publicatie van het Nieuw Israelitisch Weekblad (NIW) van deze week. De verklaring is afgegeven door Philips Domestic Appliances and Personal Care In Groningen. Volgens het NIW heeft Philips-topman Boonstra verklaard dat het “absoluut absurd” is, dat dit gebeurd is. Boonstra heeft toegezegd uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren.

Het verschijnsel van de anti-Israëlverklaring dateert uit de periode van de Arabische boycot tegen Israël door de Arabische landen. Na het sluiten van de Oslo-akkoorden enige jaren geleden beloofden de Arabische landen hun boycot tegen Israël te staken. Inmiddels heeft Israël economische betrekkingen met enkele Arabische landen, al staan die sinds de komst van premier Netanjahoe op een zeer laag pitje.

Uit de publicatie in het NIW blijkt niet hoe het kan dat een Philips-vestiging nog recent een anti-Israëlverklaring heeft afgeven. Een mogelijkheid is dat Israëlische goederen door bepaalde landen nog steeds geboycot worden. Of dat de papieren nog routinematig worden afgegeven.

mailIcon print |