*

 
dossier

Archief

Beatrix: verhaal Koninginnedag is belachelijk

Door: redactie − 08/10/97, 00:00

ATHENE (ANP) - Koningin Beatrix vindt de verhalen dat ze haar zoons en neven nog amper meekrijgt naar de viering van Koninginnedag belachelijk. Dat bleek gisteren in Griekenland, waar de koningin met prins Claus op staatsbezoek is.

De vorstin en de prins spraken met journalisten. De verhalen over Koninginnedag zijn volgens haar uit een heel dikke duim gezogen. De koningin heeft het boek overigens niet gelezen, liet ze blijken.

Half september schokte Trouw-verslaggever en Oranje-publicist Fred Lammers een deel van de Nederlanders met zijn onthulling dat vooral de jongste Oranjes balen van 30 april en dat gekke voorvallen later thuis door de koninklijke familie worden nagedaan. De koningin hielp ook het misverstand uit de wereld dat ze haar jongste zoon heeft vernoemd naar koning Constantijn van Griekenland. Er was namelijk ook een Constantijn in de Russische tak van de Oranjes.

Prins Claus verklapte overigens dat zijn vrouw en hij Willem-Alexander aanvankelijk niet zo hadden willen noemen. Hoe de troonopvolger had kunnen heten, is volgens de prins echter het Geheim van Drakesteyn. Alexander was zeker wel in de naam voorgekomen, maar in Willem hadden de jonge ouders aanvankelijk niet zoveel zin. Ze raakten er echter van doordrongen dat een toekomstig Nederlands koning toch eigenlijk Willem moet heten.

mailIcon print |