Van onze redactie economie AMSTERDAM - Het bank- en verzekeringsconcern ING zal volgens financiële kringen uitgever PCM terzijde staan bij een bod op de Dagbladunie, het krantenbedrijf met onder meer Algemeen Dagblad en NRC Handelsblad, dat Reed Elsevier wil verkopen.
Over de manier waarop ING zal helpen bij de financiering van een eventuele aankoop door PCM konden gisteren nog geen details worden verkregen. ING wil niet praten over relaties met cliënten en bij PCM was het bestuur niet beschikbaar voor commentaar. De financiering kan geschieden in de vorm van leningen, door verstrekking van nieuw eigen vermogen of door beide. Voor de Dagbladunie moet zeker zo'n 700 miljoen gulden worden betaald. PCM kan een deel daarvan uit eigen middelen betalen. Maar het resterende bedrag is zo groot, dat PCM, de uitgever van Het Parool, Trouw en de Volkskrant dat waarschijnlijk niet alleen via leningen zal verkrijgen.
De Rabobank is op dit moment niet actief betrokken bij een bod van PCM. “Wij liggen voor anker”, zegt een woordvoerder. De bank houdt zich dus beschikbaar. Eerder had de Rabo toegegeven met de PCM-top te hebben gepraat over hulp bij een bod. De bank wil er aan meewerken dat Dagbladunie in handen komt “van partijen die borg staan voor de pluriformiteit van de pers in Nederland”.
PCM is een van de achttien gegadigden voor Dagbladunie, naast De Telegraaf, VNU en Wegener. Vrijdag moeten de biedingen binnen zijn. Reed Elsevier en ABN Amro maken op 21 september een selectie van drie kandidaten bekend, waarmee verder zal worden gepraat. Daaruit moet de nieuwe eigenaar van Dagbladunie tevoorschijn komen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.