Van onze parlementsredactie DEN HAAG - De eerste 50 000 uitkeringen aan oorlogsveteranen zullen voor eind juli uitgekeerd worden. Dat heeft staatssecretaris Gmelich Meijling van defensie beloofd na vragen van Senioren 2000-Kamerlid Meijer.
Senioren 2000 was bang dat in veel gevallen niets uitbetaald hoefde te worden, gezien de leeftijd van veel veteranen en de lange aanvraagprocedure voor de uitkering.
Veteranen die van 1938 tot 1962 langer dan twee jaar, maar korter dan vijf jaar dienden, hebben recht op de uitkering. Ook hun weduwen kunnen daar aanspraak op maken.
Sinds de Kamer eind december de eenmalige uitkering van duizend gulden goedkeurde, loopt het storm bij de dienst Veteranen Uitkeringen in Kerkrade. Sinds eind december heeft Defensie 50 000 aanvraagformulieren verstuurd. 7000 veteranen of hun weduwen hebben de uitkering inmiddels ontvangen.
Defensie streeft ernaar om eind februari 20 000 uitkeringen te hebben goedgekeurd.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.