De Unesco, de wetenschapsorganisatie van de Verenigde Naties, heeft 1998 uitgeroepen tot het jaar van de oceaan. De organisatie wil beleidsmakers en publiek zo bewuster maken van het belang van de oceanen voor het leven op aarde. De Unesco wil er allereerst de aandacht op vestigen dat oceanen én hun kustgebieden als economische bron een keer uitgeput zullen raken.
De wereldzeeën zijn groot. De Stille Oceaan is zelfs groter dan alle continenten bij elkaar. Samen maken de Atlantische, de Stille en de Indische Oceaan plus de Noordelijke en de Zuidelijke IJszee 70 procent van het aardoppervlak uit. Maar de belasting is enorm. Tweederde van de wereldbevolking leeft binnen zestig kilometer van zee om maar eens iets te noemen.
Andere hoofddoelen van het International year of the ocean zijn: een hogere plaats van oceaanproblemen op de internationale politieke agenda en het stimuleren van wetenschappelijk onderzoek. Onder de activiteiten zijn tal van publicaties, conferenties, Ocean Awards, en speciale postzegels die in mei zullen verschijnen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.