*

 
dossier

Archief

Tommel: Nieuwe wijken met alleen rijken spookbeeld

Door: redactie − 25/01/96, 00:00

Van onze parlementsredactie DEN HAAG - De angst van de Tweede Kamer dat er in nieuwbouwwijken te weinig goedkope huurhuizen zullen worden gebouwd, is volgens staatssecretaris Tommel (D66, volkshuisvesting) niet gegrond. Gemeenten en provincies kunnen goed afwegen wat plaatselijk nodig is, aldus Tommel.

De Tweede Kamer vreest dat in de toekomst steeds meer 'inkomenswijken' zullen ontstaan: mensen met een laag inkomen zullen steeds vaker in relatief slechte huizen in arme wijken terecht komen, mensen met een hoger inkomen in de betere woningen in nieuwbouwwijken. De afgelopen maanden heeft de Kamer daarover regelmatig met Tommel gesproken.

In een debat gisteren met de staatssecretaris over de woningbouwbehoefte voor de komende jaren, kwam het probleem opnieuw aan de orde. Uit ramingen van de bewindsman blijkt dat de komende jaren minder huizen gebouwd hoeven te worden dan gedacht. Tommel meent dat daarom het percentage sociale huurwoningen kan worden teruggeschroefd.

De Tweede Kamer vindt echter dat zeker 30 procent van de nieuw te bouwen huizen moet worden bestemd voor mensen met een laag inkomen. Tommel bracht daar gisteren echter tegenin dat de markt vraagt om duurdere koopwoningen.

De grote fracties in de Tweede Kamer snapten niet veel van de cijfers van Tommel. Was de trend de laatste jaren nu juist dat de prognoses te laag waren (door vergrijzing en instroom van asielzoekers), nu opeens loopt de woningbehoefte terug. 'Gejojo', oordeelde VVD-woordvoerster Verbugt, die Tommel verweet dat marktpartijen op deze manier niet kunnen inspelen op de vraag naar bepaalde huizen. “De overheid hanteert steeds andere cijfers.” PvdA'er Duivesteijn, gesteund door SP en GroenLinks, vindt dat de cijfers bovendien een blik op de toekomst missen.

mailIcon print |