*

 
dossier

Archief

Akkoord over CAO bij Vroom & Dreesmann; acties van de baan

Door: redactie − 31/01/96, 00:00

Van onze redactie economie AMSTERDAM - De voor morgen aangekondigde acties bij de warenhuizen van Vroom & Dreesmann zijn van de baan nu er een CAO-akkoord is bereikt. Ook de werknemers van KBB (Bijenkorf, Hema) hoeven waarschijnlijk niet in actie te komen.

De FNV Dienstenbond dreigde eerder deze week met acties bij de warenhuisconcerns omdat over de loonsverhoging en de toeslagen voor avondwerk geen overeenstemming was te bereiken. Gisteren lukte het bij V & D op het nippertje alsnog. Bij KBB werd gisteravond laat nog onderhandeld met ook daar uitzicht op een principe-akkoord.

De 13 500 werknemers van V & D krijgen in totaal 3 procent loonsverhoging, zoals de bond had geĆ«ist. Ook over de nieuwe toeslagen is de dienstenbond “zeer tevreden”. Door de week geldt voor alle werknemers vanaf 18.00 uur een toeslag van 33,3 procent, evenals op zaterdag na 14.00 uur. Full timers hadden in de oude CAO nog recht op een toeslag van 50 procent, maar daar staat volgens de bond tegenover dat de toeslag nu een uurder ingaat en voor alle categorieĆ«n werknemers gelijk is. Door de week na 21.00 uur betaalt de werkgever een toeslag van 50 procent en op zaterdagavond en zondag 100 procent. Deze afspraak is “een mooie richtlijn voor andere sectoren”, aldus bondswoordvoerder A. van Winden. Voor de werknemers van de supermarkten is het niet gelukt om de kwestie van de toeslagen te regelen. Met de verruiming van de openingstijden in het verschiet is dat nog steeds een gevoelig punt.

De V & D-directie heeft wel vastgehouden aan haar voorstel om een nieuwe loonschaal tussen de laagste CAO-schaal en het minimumloon in te voeren. De bonden hebben echter bedongen dat die alleen van toepassing is op nieuwe functies en dat de betrokken werknemers na een bepaalde tijd doorstromen naar een hogere schaal.

mailIcon print |