Van onze redactie economie AMSTERDAM - De aanloopverliezen bij het commerciële televisiestation SBS 6 en Planet Internet hebben een winstdaling teweeggebracht bij holdingmaatschappij De Telegraaf. De Telegraaf zag de winst daardoor tussen 1 januari en 14 juni met 16,6 procent afnemen tot 45,4 miljoen.
Dat commerciële televisie niet altijd tot het verhoopte kassucces leidt, toonde dinsdag ook al uitgeversconcern VNU, dat een belang heeft in Holland Media Groep (Veronica, RTL 4 en 5) en de Belgische commerciële zender VTM. Het bedrijfsresultaat daaruit kelderde het eerste halfjaar van plus 33 miljoen naar min 6 miljoen.
Bij het Telegraaf-concern dat inmiddels ook nog in Sport 7 is gestapt, steeg het bedrijfsresultaat wel, met 12,8 procent tot 81,4 miljoen. Dat is onder meer te danken aan een toename van het advertentievolume in De Telegraaf met 5,2 procent. De oplage van deze krant, het grootste dagblad in Nederland, lag fractioneel boven die van vorig jaar, toen dagelijks 813 000 exemplaren van De Telegraaf en Het Nieuws van de Dag van de persen rolden.
De holding moest het afgelopen halfjaar echter 5,3 miljoen gulden rente betalen, terwijl vorig jaar nog 10,7 miljoen aan rente was verdiend. Voor 1996 als geheel voorziet de directie hetzelfde beeld: een hoger bedrijfsresultaat, maar een lagere nettowinst.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.