*

 
dossier

Archief

Vakbond boos over premie voor marine

Door: redactie − 27/08/98, 00:00

DEN HAAG (ANP) - Een waarderingspremie voor ruim vierhonderd personeelsleden bij de Koninklijke marine heeft de wrevel van vakbond VBM/NOV gewekt.

Volgens de bond voor defensiepersoneel strijkt de marine met de premie tegen de haren in van 12 500 mensen bij de marine die geen geld hebben gekregen. Zij zouden nu de indruk hebben dat ze niet worden gewaardeerd.

“De marine wil haar mensen bedanken voor het feit dat ze zijn gebleven in een tijd dat ze met grote tekorten kampt”, zegt voorzitter J. Golsteijn van de vakbond. “Dat is natuurlijk een heel mooi gebaar. Maar doordat nu het begrip waardering is gehanteerd, krijgen veel mensen niet het schouderklopje dat ze hebben verdiend. Die mensen hebben zich meestal ook kapot gewerkt, maar zij krijgen niks.”

Golsteijn is ook verbolgen over het onderscheid in de hoogte van de uitgekeerde geldbedragen. De officieren hebben namelijk 1500 gulden netto gekregen en de onderofficieren vijfhonderd gulden minder. “Heeft de een soms harder gewerkt dan de ander? Wordt de een meer gewaardeerd dan de ander?”

Volgens de Koninklijke marine worden de andere marinemensen wel degelijk gewaardeerd: “We willen gewoon onze waardering uitspreken tegenover de mensen die op dit moment met extra veel inzet moeten werken omdat ze in een categorie zitten waar veel vacatures zijn.”

mailIcon print |