KINSHASA (AFP, Reuter, ANP) - De Zaïrese president Mobutu Sese Seko keert eind deze week terug naar Zaïre.
De presidentiële persdienst zei dat gisteren in Zuid-Frankrijk. Op de luchthaven van Nice staat zijn vliegtuig al klaar, alsmede een toestel voor zijn bagage en entourage.
De 66-jarige Mobutu wordt behandeld aan prostaatkanker in het prinsdom Monaco, vlakbij zijn villa in Rocquebrune-Cap-Martin. Hij is woensdag na drie dagen van “aanvullende behandeling” naar de villa teruggegaan.
In de Zaïrese hoofdstad Kinshasa blijkt er geen militaire staatsgreep te hebben plaatsgehad. Eerder waren er wel sterke geruchten in die richting geweest. Nu heet het dat de militairen het niet eens konden worden over het doel van de staatsgreep. Rebellenleider laurent Kabila had gewaarschuwd dat een coup in Kinshasa geen einde aan de binnenlandse oorlog zou maken, als de coupplegers kwamen uit de kringen van Mobutu.
De Zaïrese opperbevelhebber, generaal Mahele Lieko Bokoungo, zei gisteren dat het leger niets ongrondwettelijks van plan is. Hij zei dat de strijd tegen de rebellen wordt voortzet, tenzij hij andere orders krijgt. Wel moeten de strijdkrachten meer bevoegdheden krijgen over hun bevoorrading en bewapening.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.