Redactie Trouw −
03/12/11, 09:32
© anp
Scholen in de regio Amersfoort die willen weten hoe ze seksuele voorlichting moeten geven, kunnen vanaf volgend jaar niet meer bij de GGD terecht.
GGD Midden Nederland moet bezuinigen en daarom hebben gemeenten als Amersfoort, Nieuwegein en Zeist deze vorm van ondersteuning door de GGD geschrapt in hun voorlopige begroting. Ook vervalt een speciaal spreekuur waar jongeren terecht kunnen met vragen over bijvoorbeeld geslachtsziekten.
De GGD verzorgt de voorlichting doogaans niet zelf, maar traint leerkrachten en verzorgt lespakketten. Jaarlijks maakt in deze regio een op de vijftien van de basis- en middelbare scholen gebruik van de kennis van de GGD. Het spreekuur werd het afgelopen jaar 140 keer bezocht.
GGD Midden Nederland bezuinigt ook op de voorlichting over infectieziekten en stopt met de zoektocht naar voormalige bedgenoten van mensen die zich met een geslachtsziekte hebben gemeld. In totaal moeten deze maatregelen ruim drie ton opleveren.
Koepelvereniging GGD Nederland vreest dat de maatregelen navolging zullen krijgen: in het hele land moet de GGD bezuinigen. Volgens een woordvoerder van de GGD in Amsterdam staat de ondersteuning van seksuele voorlichting op scholen daar niet ter discussie.
"Wij moeten ook bezuinigen, maar seksuele voorlichting vinden we te belangrijk. Die keuze zal ook per regio verschillen, afhankelijk van de risicogroep."