Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs

Verlamde Brit mag van rechter geen euthanasie plegen

Door: Redactie − 16/08/12, 18:17  − bron: ANP
© getty. Nicklinson reageert geëmotioneerd als de verklaring van de rechter hem wordt voorgelezen.

De 58-jarige Britse Tony Nicklinson, die verlamd is van zijn voeten tot zijn nek, mag zijn leven niet laten beëindigen door artsen. Dat heeft het Britse Hooggerechtshof donderdag bepaald.

Nicklinson kreeg in 2005 een beroerte. Hij kan sindsdien alleen maar communiceren door te knipperen met zijn ogen. Hij ervaart zijn leven sindsdien als een nachtmerrie. Daarom wil hij dat artsen een einde aan zijn leven maken.

De man kan niet zelf dodelijke medicijnen innemen, zelfs al koopt iemand die voor hem. Hij kan alleen maar op een actieve manier worden geholpen met sterven, wat in Groot-Brittannië juridisch gezien moord is.

Politiek
De rechter zei dat de huidige wet geen euthanasie toestaat. Het is niet aan rechters, maar aan de politiek om dat te veranderen. Nicklinson maakte duidelijk tegen het besluit van het hooggerechtshof in beroep te gaan.

'Dit is niet het resultaat waar ik op had gehoopt, maar het komt niet onverwacht', laat Nicklinson weten via een computer. 'Rechters zijn net als politici het gelukkigst als ze de echte problemen kunnen ontwijken. Dit betekent voor mij nog een jaar van lichamelijk ongemak en ergernis om uit te zoeken wie mijn leven bezit: ikzelf of de overheid.'

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Aan het laden ...

    Verwant nieuws

  • Rechtszaak over euthanasie Britse verlamde man mag doorgaan Rechtszaak over euthanasie Britse verlamde man mag doorgaan - 12/03/12

    Meer over

    • Euthanasie
    • Gezondheid
    • Europa
    • Rechtszaken
    • Verenigd Koninkrijk
    • Buitenland
  • Nederland niet langer meest tolerant tegenover euthanasie
  • KNMG vraagt minister duidelijkheid over euthanasie
  • 'Levenseindekliniek werkt zorgvuldig'
  • Euthanasiebeleid KNMG stelt Els Borst teleur

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php