*

 

Goedkope zorgverlener uit het buitenland

Redactie − 26/09/11, 23:10
© anp

Steeds meer mensen halen goedkope zorgverleners uit Tsjechië of Slowakije naar Nederland om voor ouderen te zorgen. Er zijn al verschillende bureaus waar zorgvragers mensen kunnen inhuren. Ze worden betaald van het persoonsgebonden budget waarmee mensen zorg kunnen inkopen.

Dat meldde het programma Nieuwsuur gisteravond. Er werd melding gemaakt van verschillende redenen waarom mensen voor zorg in huis kiezen. De buitenlandse zorgverlener is veelal goedkoper dan het inhuren van zorgwerkers van traditionele organisaties. Het komt ook voor dat verpleeghuizen geen zorg op maat kunnen bieden.

Volgens Nieuwsuur is er nog wel veel mis in de jonge markt. Sommige bureaus nemen het niet zo nauw met de arbeidsvoorwaarden en werkers krijgen vaak te weinig betaald. De arbeidsinspectie gaat binnenkort onderzoek doen naar de bureaus.
mailIcon print | |
<spring:message code='commonMessages.loading' />