*

 

Consumentenbond wil meer openheid in zorg

16/04/11, 09:41
ANP

De Consumentenbond wil meer openheid in de gezondheidszorg en begint daarom maandag de campagne 'Kiezen moet kunnen!'. Dat maakte de bond zaterdag bekend.

Volgens de behartiger van consumentenbelangen kunnen patiƫnten informatie over de kwaliteit van een behandeling of een zorgverlener moeilijk vinden.

''Soms is het zo dat de gegevens er wel zijn; ziekenhuizen en artsen hebben ze wel. Maar ze worden (nog) niet openbaar gemaakt.

Bijvoorbeeld uit angst dat de cijfers verkeerd worden uitgelegd, of uit angst een bepaalde operatie niet meer te mogen uitvoeren'', aldus de bond. Bovendien vindt ze dat mensen die een klacht of een claim willen indienen, tegen de ''doofpotcultuur in de medische wereld'' aanlopen. Dat zou onder meer te duur zijn en te veel tijd kosten. (ANP)
mailIcon print | |

Plaats een reactie!

Deel jouw mening met de andere bezoekers

Aan het laden ...
<spring:message code='commonMessages.loading' />