Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs

Roman Mulisch opgedragen aan zoon A.F.Th. van der Heijden

ANP/Redactie − 29/10/11, 17:52
© anp. De vriendin van schrijver Harry Mulisch, Kitty Staal in de voormalig werkkamer. De werkkamer van Mulisch zal in 2013 een eigen museum worden.

UPDATE De vorig jaar overleden schrijver Harry Mulisch heeft zijn onvoltooide roman 'De tijd zelf' opgedragen aan Tonio van der Heijden, de zoon van auteur A.F.Th. van der Heijden die vorig jaar overleed. 'Een groet van de dode aan de dode', zo schreef Mulisch op 29 augustus 2010.

  • A.F.Th. van der Heijden in 1994. © ANP

Het eerste exemplaar van het boek werd vandaag overhandigd aan Kitty Saal, de weduwe van de schrijver, tijdens een besloten herdenkingsbijeenkomst in Café Americain in Amsterdam. Aanwezig waren veel mensen uit de literaire- en kunstwereld.

Het boek bestaat onder meer uit de 22 pagina's die Mulisch zelf nog geschreven had. Het is verder samengesteld met aantekeningen, prints en knipsels die hij wilde gebruiken voor zijn boek. Ze lagen op zijn werkkamer op de dag van zijn overlijden.

Marita Mathijsen en Arnold Heumakers kozen de fragmenten en schreven de begeleidende teksten. Volgens uitgeverij De Bezige Bij is dit pas een eerste begin van het ongepubliceerde werk van Mulisch, die zondag precies een jaar geleden op 83-jarige leeftijd overleed. Het is de bedoeling dat er in de toekomst nog meer verschijnt.

Tijdens de bijeenkomst zaterdag onthulden de kinderen van de schrijver de 'Harry Mulisch Leestafel'. Het is de grote leestafel waaraan de auteur altijd zat als hij het café bezocht. Op deze tafel is nu een plakkaat bevestigd met de naam van de schrijver. Daaronder staat de tekst 'Wat niet gelezen is, is niet geschreven. Wat niet gehoord is, is niet gezegd. Wat niet gezien is, is niet....?'

Het nabijgelegen woonhuis van Mulisch aan de Leidsekade wordt in 2013 opengesteld voor publiek. De werkkamer is in oorspronkelijke staat bewaard gebleven. Belangstellenden kunnen een donatie doen om dit Harry Mulisch Huis (HMH) te steunen.

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Aan het laden ...

    Verwant nieuws

  • Woonhuis Mulisch wordt museum Woonhuis Mulisch wordt museum - 26/10/11
  • Café Americain in Amsterdam krijgt Harry Mulisch Leestafel Café Americain in Amsterdam krijgt Harry Mulisch Leestafel - 20/10/11

    Meer over

    • Literatuur
    • Harry Mulisch
    • Amsterdam
  • C. Buddingh'-prijs naar dichter Henk Ester
  • 'Kop in de wind' beste sportboek, publieksprijs voor AD'er Mossou
  • Israëlische auteur Yoram Kaniuk overleden
  • Postuum boek van Rudi van Dantzig

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.