*

 

Nederland op 14 mei in halve finale Songfestival

ANP − 30/01/09, 14:46

MOSKOU (ANP) - De Toppers vertegenwoordigen Nederland op 14 mei in de tweede halve finale van het Eurovisiesongfestival in Moskou. Dat bleek vrijdag uit de loting die plaatsvond in Moskou.

Nederland zit in de halve finale samen met Slovenië, Denemarken, Azerbeidzjan, Letland, Hongarije, Servië, Noorwegen, Oekraïne, Griekenland, Litouwen, Polen, Kroatië, Estland, Moldavië, Cyprus, Ierland, Slowakije en Albanië.

De eerste halve finale heeft plaats op 12 mei. Dan strijden Bosnië en Herzegovina, Zweden, Israël, België, Andorra, Tsjechië, Montenegro, IJsland, Georgië, Bulgarije, Portugal, Zwitserland, Macedonië, Finland, Wit-Rusland, Turkije, Roemenië, Malta en Armenië om een plaats in de finale op 16 mei.

Frankrijk, Groot-Brittannië, Spanje en Duitsland hoeven niet deel te nemen aan een halve finale. Zij plaatsen zich elk jaar automatisch voor de finale van het liedjesevenement.

mailIcon print |