recensie Sony Computer Entertainement heeft binnen een jaar de prijs van paradepaard Playstation 2 verlaagd van 1100 naar 700 gulden. De prijsverlaging gaat vandaag in.
Formeel heet het dat Sony 'de stijgende eurokoers en de positieve vooruitzichten voor de Playstation 2' aan de consument doorgeeft. De prijsverlaging van de spelcomputer annex dvd-speler past echter in de gebruikelijke strategie van Sony. Zolang het bedrijf met een nieuw product alleenheerser op de markt is, kan een stevige prijs worden gevraagd. Aan die alleenheerschappij komt binnenkort een einde en Sony verlaagt daarom de prijs om nog wat extra voorsprong op de concurrentie te nemen.
De komende maand wordt op de belangrijkste markt voor spelcomputers, de Verenigde Staten, de Gamecube van Nintendo geïntroduceerd. Op 14 september stond de opvolger van de Nintendo 64 al in de Japanse speciaalzaken. De strijd op de Amerikaanse markt gaat echter niet meer alleen tussen Sony en Nintendo. Microsoft komt, vrijwel gelijktijdig met de introductie van de Gamecube, ook met een spelcomputer.
Waar Sony kiest voor een snelle prijsverlaging teneinde marktaandeel te handhaven en te winnen, verlaagt Nintendo de prijzen wat geleidelijker. De N64 ging van 499 naar 299 gulden. Ten aanzien van de Gamecube zal vermoedelijk hetzelfde beleid worden gevoerd. Wanneer de nieuwe telg uit de stal van Nintendo in Nederland komt, is onduidelijk. Hoe groter de vraag in de VS is, des te later komt de Gamecube naar Nederland. De beperkte productiecapaciteit is daarvan de reden. Nintendo verwacht dat de nieuwe spelcomputer voorjaar 2002 voor de Benelux beschikbaar is.
Van de Playstation 2 zijn er sinds de introductie vorig jaar november meer dan 100.000 verkocht in de Benelux. Van de Playstation 1 gingen in de Benelux in vijf jaar tijd 1,3 miljoen exemplaren over de toonbank.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.