*

 

Een naiëve mannenverslindster in een poel van ongerechtigheid

WILLY WIELEK − 15/09/95, 00:00

recensie Vickey Hendricks: Witwasserij Miami. Vertaling Ton Heuvelmans. De Arbeiderspers, Amsterdam; 160 blz. - ¿ 29,9O.

Hoofdpersoon Sherri, die zich een weg meent te banen door de jungle van Miami, is een aardig, goedhartig wijf, maar ze laat zich leiden door haar driften en haar vraatzucht waar het mannen betreft. Nu heb ik me heel netjes uitgedrukt, dat doet zij niet, zij neemt geen blad voor de mond. Het arme mens komt terecht in een poel van ongerechtigheden, moorden etcetera, en hoewel ze denkt dat ze met alle wateren gewassen is, blijkt ze zo naïef als een kerkmuis. Hoe moet dat aflopen? Het einde blijft enigszins open.

Vicki Hendricks houdt de vaart erin en dus lees je haar boek in één adem uit. Het is in de ik-persoon geschreven en daardoor een mengeling van quasi-hardheid en volkse goedhartigheid. Het met 'Silence of the Lambs' te vergelijken, zoals op de kaft wordt gedaan, slaat als kut op Dirk om nu toch maar in Sherri's idioom te vervallen. Je kunt veel van het boek zeggen maar niet dat het ijskoud is.

Mede door de uitstekende vertaling steekt het ver boven de middelmaat uit.

mailIcon print |