*

 

Dit weinige zal voor de ware Reve-fan genoeg zijn

GERARD REVE − 27/01/95, 00:00

recensie Sjirk Altena e.a.: Een kaars voor Gerard Reve. Reservaat, Heiloo/Eindhoven; 60 blz. - ¿ 30 (inclusief verzendkosten), giro 63 18 695, ten name van Reservaat, Heiloo, onder vermelding van 'Reve'.

Een bijdrage met betrekking tot Reve's overgang naar het katholicisme is aan het begin geplaatst. Vervolgens wordt aandacht besteed aan het Amsterdam van Reve (met foto's en beschrijving van de verschillende huizen waarin hij heeft gewoond), aan Greonterp en aan Berlijn.

Jan Donkers haalt herinneringen op aan een reis naar Berlijn met nog enkele andere scholieren (Hans Plomp en Martin Hartkamp), die onder leiding stond van Reve. Nico Keuning ten slotte, de uitgever van het boekje, brengt een bezoek aan het heiligdom van Maria ter Nood in Heiloo, waarover Reve in enkele brieven en in 'Moeder en Zoon' schrijft.

Het stelt alles bij elkaar niet heel veel voor, maar ook dit weinige zal voor de ware Reve-fan al genoeg zijn. Bovendien ziet het boekje er mooi en verzorgd uit.

Bij dezelfde uitgeverij is eerder 'De reus van Afrika' van Gerrit Krol verschenen, met reportages uit Nigeria. Een onopgemerkt boekje, dat gelezen dient te worden annex Krols roman 'Okaka's Wonderpark'.

mailIcon print |