recensie Als de hyperactieve vechtmachine in de vier films uit de serie 'Lethal weapon' wist acteur Mel Gibson zijn kwaliteiten als type met ruwe bolster, blanke pit op vaak komische wijze uit te spelen.
In het misdaadavontuur 'Payback', het regiedebuut van scenarioschrijver Brian Helgeland waarin evenals in de film 'Lethal weapon 4' gretig gebruik wordt maakt van Aziatische criminelen, is Mel Gibson nu een ruwe bolster, zonder blanke pit en krijgt hij navenant weinig ruimte om zijn komische talenten te etaleren.
In een niet nader benoemde Amerikaanse stad en in een niet nader benoemd tijdsgewricht zet Gibson als boef Porter alles op alles om zijn zuur verdiende 70 000 dollar te heroveren die inmiddels in handen zijn van het vileine misdaadsyndicaat 'The outfit'.
Het betekent dat er doden vallen en dat er neusvleugels, oren en tenen worden vermorzeld, want 'Payback' is een film met kloten. Strak gefotografeerd en badend in mooie uitgebleekte kleuren, dat wel.
Maar als regisseur Helgeland wil dat we uiteindelijk toch nog iets van sympathie gaan voelen voor zijn boef, enkel en alleen omdat hij gespeeld wordt door Mel Gibson, dan heeft hij toch duidelijk een pijnlijke misrekening gemaakt.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.