*

 

Kleuters kunnen met Pluk op de computer spelen

Romana Abels − 27/01/05, 00:00

recensie Waarom is toch iedereen bang voor de heen- en weerwolf? Het is echt een reuze aardige wolf, die behulpzaam heen en weer vaart tussen de oever waar de Kluizelaar woont en die waar de Petteflet staat. ,Misschien komt het door de kool en de geit'', zegt de wolf zelf, in het boek van Annie M.G. Schmidt. Dat iedereen bang voor hem is geworden omdat hij een keer een kool had opgegeten, die in de buik van een geit zat. Maar de echte reden is dat iedere kleuter een beetje bang is, is omdat het een wolf is.

Kleuters die de afgelopen maanden naar de film 'Pluk van de Petteflet' (de succesfilm draait al vanaf begin december) gingen, vonden de heen- en weerwolf het leukst èn het engst. En als ze dan na het zien van de film op de computer het nieuwe Pluk van de Petteflet-spel spelen, dan durven ze bijna niet op het icoontje van de wolf te klikken. En als ze het durven, zijn ze vaak zo geïntimideerd door de wolf dat ze opeens niet meer zo goed kunnen tellen: de wolf kan maar drie potjes hasselbramenjam naar de overkant brengen, maar zijn bootje zit regelmatig overvol.

Toch is het Pluk van de Petteflet-spel een leuk computerspel, en een welkome aanvulling op de enorme aantallen verantwoord computerspul dat voor 3-tot 7-jarigen verschijnt. Het is even verantwoord (het spel leert je schrijven, tellen, muizen en tekenen), maar de beelden en de geluiden zijn veel leuker dan het schelle geschreeuw dat doorgaans uit kleutercomputerspelletjes komt. En de cd-rom bevat naast zeven spelletjes, ook alle liedjes uit de film. Die kun je ook gewoon in de cd-speler afspelen.

mailIcon print |