Het lijkt alsof de wereld steeds kleiner wordt, maar is dat wel zo? ’Metropolis’ vergelijkt iedere week wereldwijd één onderwerp. Vanavond in aflevering 3, gaan de correspondenten van Metropolis TV op zoek naar de nieuwe Chinezen in de wereld.
In de jaren negentig opende China voorzichtig zijn deuren. Vanaf dat moment kregen de Chinezen de kans om de wijde wereld in te trekken. En dat deden ze massaal. Net als aan het begin van de 20ste eeuw is er een nieuwe, wereldwijde stroom Chinese migranten ontstaan. De correspondenten van VPRO’s ’Metropolis TV’ gingen op zoek naar Chinezen bij hen in de buurt, die zich daar niet zo lang geleden hebben gevestigd.
De nieuwe Chinezen zijn inmiddels in zo’n beetje elke uithoek van de wereld te vinden en hebben in elk geval één ding gemeen: ze integreren nauwelijks in hun nieuwe omgeving, maar ze doppen in elk geval hun eigen boontjes. In Madrid specialiseert een Spaanse autorijschool zich in rijlessen voor Chinezen. Want een rijbewijs heeft bijna iedereen nodig. Geen eenvoudige taak, want de meesten spreken geen woord Spaans. In Nicaragua is de teelt van de populairste vrucht, de Guyaba, in Chinese handen gekomen. Dankzij de Chinese kennis is het vruchtje inmiddels opgekweekt tot drie keer zijn oorspronkelijke grootte. En in Mexico heeft een slimme Chinese ondernemer het beeldmerk van Mexico’s nationale symbool, de Heilige Maagd van Guadeloupe, vastgelegd. Daardoor mogen alleen Chinese bedrijven de talloze Heilige Maagd-souvenirs nog produceren.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.