*

 

Blatter woedend over wangedrag spelers

Door: redactie − 01/07/06, 14:23

(Novum) - De Fifa stelt een onderzoek in naar de ongeregeldheden die vrijdag plaatsvonden na afloop van de kwartfinale tussen Duitsland en Argentinië. Nadat het thuisland de strafschoppen beter nam, braken op het veld relletjes uit tussen spelers van beide ploegen. De Argentijnse reservespeler Leandro Cufré kreeg in de commotie een rode kaart voor het schoppen naar de Duitse verdediger Per Mertesacker.

Sepp Blatter, de voorzitter van de wereldvoetbalbond, is woedend over de taferelen na afloop van de wedstrijd. "Onze strafcommissie gaat dit incident onderzoeken", zei de Zwitser op de Engelse radiozender BBC Radio Five Live. "We zullen stappen ondernemen tegen de provocateurs in deze zaak."

Het incident kwam voor Blatter als een donderslag bij heldere hemel. "Er was geen enkele aanleiding toe. Voetbal is na 120 minuten een drama en na het nemen van strafschoppen wordt voetbal een tragedie, maar er is een winnaar en een verliezer. Ik zeg altijd dat je in voetbal moet leren winnen, maar je moet ook leren verliezen."

Duitsland speelt op het WK in de halve finale tegen Italië, dat vrijdag met 3-0 won van Oekraïne. De halve eindstrijd wordt gespeeld in Dortmund.

mailIcon print |