*

 

Pellè en Jenner twijfelachtig bij AZ

Door: redactie − 29/11/07, 16:45

(Novum) - Het is nog onzeker of AZ donderdag in het Uefa Cup-duel met Larissa kan beschikken over Graziano Pellè en Julian Jenner. Beide spelers hebben last van maagkrampen en beperkten zich woensdag tot een lichte fitnesstraining. Vooral voor de Italiaan komt het fysieke ongemak uiterst ongelegen. Trainer Louis van Gaal heeft tegen de Grieken namelijk een plaats in het basiselftal voor de aanvaller in petto.

Pellè, die deze zomer met veel bombarie werd overgenomen van Lecce, kon tot nu toe nauwelijks indruk maken in Alkmaar. De 22-jarige spits kreeg twee keer een basisstek toebedeeld. In de met 3-2 verloren competitiewedstrijd tegen Ajax speelde hij de volle negentig minuten. In de bekerdeceptie bij Cambuur Leeuwarden moest de jeugdinternational al vroeg in de wedstrijd met een blessure naar de kant.

Sebastien Pocognoli lijkt zeker in actie te komen tegen de Grieken. De 20-jarige linksachter, die de laatste weken steevast als middenvelder in de basis begint, kreeg veel lof toegezwaaid door zijn coach. "Ik heb zelden een speler gezien met zo'n geweldige drive als Pocognoli."

Van Gaal liet verder weten de opponent van donderdag niet te onderschatten. "We hebben Larissa een aantal keer live bekeken", doelde hij op assistent-coach Edward Metgod. "Het is een voetballende ploeg die goed georganiseerd is. Het nadeel daarvan is dat ze snel druk willen geven. Voordeel is dat we tegen ze kunnen voetballen. We krijgen tijd en ruimte."

Grétar Steinsson kent een heel merkwaardige voorbereiding op het duel met de huidige nummer elf uit de Griekse competitie. De IJslander maakte dinsdag in de kleedkamer bekend later die dag in het huwelijk te treden. "Hij vroeg mij vooraf of hij het woord kon nemen", verklaarde Van Gaal, die van de verdediger de toezegging kreeg dat de festiviteiten zijn voorbereiding niet zouden belemmeren.

AZ staat in groep A derde met één punt uit één wedstrijd. Larissa bezet met twee verliespartijen de vijfde en laatste plaats. De eerste drie ploegen plaatsen zich bij de laatste 32 clubs.

mailIcon print |