(Novum) - Oud-voetballer Michel Platini is vrijdag in Düsseldorf door de 52 Europese voetbalbonden verkozen tot nieuwe voorzitter van de Uefa. De 51-jarige Fransman kreeg vier stemmen meer dan de huidige voorzitter Lennart Johansson. De Zweeds stond zeventien jaar aan het roer van de Europese voetbalbond. Na de verkiezing stelde Platini meteen voor de 77-jarige Johansson te benoemen tot erevoorzitter.
Platini heeft de laatste jaren veel ervaring opgedaan als bestuurder. Hij was onder meer vice-voorzitter van het organisatiecomité van het WK 1998 in Frankrijk. Ook maakt hij sinds 2002 deel uit van het dagelijks bestuur van de Uefa en de Fifa.
In de jaren tachtig behoorde Platini tot de beste voetballers in de wereld. Met Juventus veroverde hij in 1984 de Europacup II en een jaar later, ten koste van Liverpool, de Europacup I, in het Heizelstadion in Brussel waar die dag 39 voetbalsupporters stierven. In eigen land leidde hij Frankrijk in 1984 naar de Europese titel. Van 1983 tot en met 1985 werd de voormalig middenvelder uitgeroepen tot de beste voetballer van Europa.
Platini heeft aangegeven de kleinere voetbalbonden binnen Europa meer macht te willen geven. Hij wil bijvoorbeeld dat maximaal drie clubs per land kunnen deelnemen aan de Champions League. Ook wil hij racisme op de Europese voetbalvelden hard gaan aanpakken.
De stem van Nederlandse voetbalbond ging naar Johansson. Dat zei Jeu Sprengers, voorzitter van de KNVB en penningmeester van de Uefa, eerder deze week.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.