(Novum) - Fernando Alonso heeft zaterdag de poleposition gepakt voor de Grand Prix van Italië. De Spaanse wereldkampioen reed in de kwalificatie met 1.21,997 de snelste tijd. Hij bleef zijn teamgenoot en grootste rivaal in de strijd om het kampioenschap Lewis Hamilton vierhonderdste seconde voor. Felipe Massa (Ferrari) en de verrassende Nick Heidfeld (BMW Sauber) staan zondag op de tweede startrij.
De Fin Kimi Räikkönen, die vlak voor de kwalificatie tijdens de laatste training hard crashte, reed zijn Ferrari naar de vijfde plaats.
Voor Spyker liep de kwalificatie uit op een teleurstelling. Het Nederlandse F1-team dat in Italië voor het eerst met een vernieuwde auto aan de start verschijnt, eindigde wederom in de achterhoede. De Duitser Adrian Sutil eindigde als 21e en zijn teamgenoot Sakon Yamamoto werd 22e en laatste. Het team had de verwachting geuit dat met de nieuwe bolide een plaats in de middenmoot kon worden bemachtigd.
Vorig jaar pakte Räikkönen de pole op het circuit van Monza. De winst in de Grand Prix van Italië ging naar de inmiddels gestopte Michael Schumacher.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.