(Novum) - De Nederlandse waterpolodames hebben maandag hun openingsduel op de Olympische Spelen verloren. De ploeg van bondscoach Robin van Galen delfde met 11-9 het onderspit tegen Hongarije (3-3, 3-2, 4-3, 1-1). Daniëlle de Bruijn was met vier doelpunten de meest trefzekere speelster aan Nederlandse zijde. Bij de Hongaren scoorde Aniko Pelle viermaal.
Oranje begon goed aan het duel en kwam via drie treffers van De Bruijn op een 3-1 voorsprong. De Hongaren kwamen echter sterk terug en aan het eind van de tweede periode leidden de Oost-Europeanen met 6-5.
Nederland deed nauwelijks onder voor de Hongaren, maar was op de belangrijke momenten minder scherp. Oranje kreeg acht overtalsituaties, maar scoorde daar maar twee keer uit. De Hongaren deden het een stuk beter met vier uit vijf. Daarnaast miste Marieke van den Ham een penalty.
In het derde kwart leek Hongarije een beslissend gat te slaan, toen het een 9-6 voorsprong nam. Nederland toonde echter veerkracht en kwam via Gillian van den Berg en De Bruijn terug tot 9-8. Vlak voor rust scoorden de Hongaren toch nog, na een fout van de ongelukkig keepende Ilse van der Meijden. In de vierde en laatste periode lukte het Nederland niet om dichterbij te komen.
Woensdag wacht Nederland de confrontatie met Griekenland. Vier jaar geleden wonnen de Grieken in Athene zilver.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.