*

 

Toppers naar derde ronde in Hamburg

Door: redactie − 14/05/08, 21:09

(Novum) - De top drie van het Masters Series-toernooi in Hamburg heeft geen fout gemaakt. Roger Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic wonnen allemaal in twee sets. Ook Carlos Moya en Andy Murray maakten hun geplaatste status waar. Voor Tommy Robredo (13) en Jo-Wilfried Tsonga (14) viel woensdag het doek. Tsonga verloor van Robin Söderling, Robredo van Ivo Karlovic. Stanislas Wawrinka boog voor Nicolas Kiefer.

Titelverdediger Roger Federer had een makkelijke middag. Op het Noord-Duitse gravel had de Zwitser minder dan een uur nodig om Jarkko Nieminen naar huis te sturen. De Fin pakte vier games: 6-1, 6-3. Ook Rafael Nadal won in twee sets, maar had zijn handen vol aan zijn tegenstander Potito Starace.

De Italiaan nam in de eerste set een break voorsprong, maar verloor vervolgens zijn eigen service twee keer. In de tweede set kwam Starace terug van een vroege break en kreeg hij in de tiebreak zelfs een setpunt. Dat pakte hij niet en Nadal stoomde vervolgens na ruim twee uur op naar de winst: 6-4, 7-6 (6).

Novak Djokovic moest het in de tweede ronde in Hamburg opnemen tegen Juan Ignacio Chela. De taaie Argentijn dwong Djokovic tot lange rallies, maar kon de klasse van de Serviër niet benaderen. Djokovic won de eerste set met 6-3 en was in de tweede oppermachtig: 6-1

Carlos Moya (11) rekende ook in twee sets af met Olivier Rochus. De Belgische Lucky loser gaf Moya wel goed partij: 6-3, 7-5. Ook Andy Murray bereikte de derde ronde. De Schot (15) versloeg Gilles Simon met tweemaal 6-3.

Voor Tommy Robredo was de tweede ronde het eindpunt in Hamburg. De Spanjaard verloor in de tiebreak van de derde set van het Kroatische servicekanon Ivo Karlovic: 3-6, 6-2, 7-6 (3). Ook Jo-Wilfried Tsonga vond zijn waterloo in de tweede ronde. Robin Söderling was met 6-2, 7-5 te sterk voor de Fransman.

Stanislas Wawrinka, die afgelopen zondag in de finale in Rome nog verloor van Novak Djokovic, sneuvelde in Hamburg al in de tweede ronde. De Duitser Nicolas Kiefer stapte na een kleine tweeënhalf uur en twee keer 7-5 als winnaar van de baan.

mailIcon print |