*

 

Wereldzwembond steunt Phelps

ANP − 05/02/09, 09:43

WASHINGTON (ANP) - De internationale zwemfederatie FINA heeft openlijk steun betuigd aan de in opspraak geraakte recordkampioen Michael Phelps. Een Britse krant toonde deze week foto's van de Amerikaanze zwemmer waarop te zien is dat hij aan een wietpijp lurkt.

Phelps (23) veroverde bij de Olympische Spelen in Peking het record van acht gouden medailles. De FINA kwam met een officieel standpunt, waarin de bond vertrouwen en waardering uitsprak voor Phelps, die meteen na de publicatie publiekelijk zijn excuses aanbood. ,,Als burger heeft Michael Phelps zich misdragen, maar zijn oprechte spijt en de belofte dat het nooit meer zal gebeuren, geven ons de garantie dat deze grote vedette onze sport zal blijven dienen'', aldus de FINA.

De politie van de stad Columbia in South Carolina maakte bekend dat ze Phelps niet zou aanklagen, maar sheriff Leon Lott van Richland County dacht daar anders over. Als er bewijzen zijn dat Phelps wiet heeft gerookt, zal hij stappen nemen.

mailIcon print |