*

 

Volendam naar kwartfinale bekertoernooi

ANP − 22/01/09, 14:14

VOLENDAM (ANP) - Volendam heeft woensdagavond de kwartfinale van het nationale bekertoernooi bereikt. De hekkensluiter van de eredivisie nam voor eigen publiek pas in de laatste zeven minuten afstand van Excelsior (3-0). Jack Tuyp, Melvin Platje en Dominique van Dijk troffen toen doel.

Tuyp, de maker van de openingstreffer, had in de vorige ronde ook al een groot aandeel in de zege op Ajax (1-0). Hij sloeg toen pas in de verlenging toe. Volendam bereikte voor het eerst in het seizoen 1994-1995 de laatste acht van het nationale bekertoernooi. De formatie bereikte destijds zelfs de finale, waarin Feyenoord te sterk bleek.

De zege van Volendam was verdiend. Tim Bakens kopte in de eerste helft op de lat. Tuyp en Platje raakten na rust paal en lat. Volendam was niet alleen slordig in de afwerking. De formatie verdedigde af en toe ook onzorgvuldig. Omdat Excelsior niet profiteerde, kon de thuisclub in de slotfase alsnog het verschil maken.

mailIcon print |