*

 

Museeuw: Epo kopen met een leesbril

ANP − 22/01/09, 14:14

OUDENAARDEN (ANP) - Heel spannend was het niet, de wijze waarop oud-wielrenner Johan Museeuw aan zijn verboden stimulerende middelen kwam. De Belg beschrijft in zijn net verschenen boek 'Museeuw spreekt - van leeuw tot prooi' hoe hij in een Duitse apotheek met een leesbril als enige vermomming aan de balie zijn producten kocht.

,,Blijkbaar waren epo en aranesp zomaar vrij verkrijgbaar in Duitsland'', zegt de voormalige Leeuw van Vlaanderen in het door auteur Rik Vanwalleghem geschreven boek. ,,Ik ging naar Keulen, parkeerde in een ondergrondse garage en ging de apotheek binnen. Een beetje vermomd met een leesbril op de neus. Op de toonbank legde ik een papiertje met wat ik nodig had.'' De apotheker maakte vervolgens de bestelling klaar, ontving het geld van Museeuw en gaf zonder verdere vragen of toelichting de dopeproducten mee.

Museeuw, meervoudig winnaar van de Ronde van Vlaanderen, werd vanaf het najaar van 2003 vervolgd voor het bezit van en de handel in dope. In december vorig jaar werd hij met een aantal collega's veroordeeld tot tien maanden voorwaardelijke celstraf en (on)voorwaardelijke boetes.

mailIcon print |