*

 

ABN Amro breidt belang Antonveneta uit tot 60%

Door: redactie − 27/01/06, 15:13

(Novum/Betten) - ABN Amro heeft zijn belang in Banca Antonveneta uitgebreid van 55,8% tot 60%. Dat heeft woordvoerder Neil Moorhouse van ABN Amro vrijdagmiddag bevestigd tegenover Betten Beursmedia News.

Op 2 januari van dit jaar liet ABN Amro weten het belang in de Italiaanse bank te hebben uitgebreid tot 55,8%, met de overname van 79,9 miljoen aandelen Antonveneta van Banca Popolare Italiana (BPI) voor EUR 26,50 per aandeel.

Met de overname van de aandelen van BPI overschreed de bank een grens waardoor het onder de Italiaanse wet een bod moet uitbrengen op de resterende aandelen. Eerder liet de bank al weten het bod gestand te doen wanneer het 50% plus één aandeel in het bezit heeft. Sinds 2 januari heeft de bank 30 dagen de tijd om een prospectus in te leveren bij de Italiaanse beurstoezichthouder Consob. "En vervolgens heeft de Consob vijftien dagen de tijd om toestemming te geven, waarna wij een bod zullen uitbrengen op de resterende aandelen Antonveneta", zo liet woordvoerder Moorhouse weten.

De overname van Antonveneta was een moeizaam proces voor de bank uit Amsterdam. Tegenstander BPI leek de strijd aanvankelijk te gaan winnen, maar de situatie veranderde toen de Italiaanse justitie in juli beslag legde op het belang van BPI. Justitie zei aanwijzingen te hebben dat de aandelen mogelijk onrechtmatig waren verkregen. De Italiaanse beurstoezichthouder Consob schortte daarop de biedingen van BPI op.

ABN Amro startte gedurende het proces verschillende rechtszaken tegen onder meer de centrale bank, omdat het zich benadeeld voelde in de strijd. Maar de juridische kosten die ABN Amro heeft moeten maken zijn volgens bestuursvoorzitter Rijkman Groenink 'bescheiden' in verhouding tot de grootte van de transactie, zo liet hij tijdens een conference call weten.

Met de overname van Antonveneta is ABN Amro de eerste buitenlandse bank die een grote Italiaanse bank overneemt. Eerder dit jaar mislukte nog een bod van de Spaanse bank BBVA op Banca Nazionale del Lavoro, nadat de Italiaanse verzekeraar Unipol een tegenbod deed. ABN Amro lanceerde het overnamebod op Antonveneta in maart 2005. Toen bood de bank nog EUR 25 per aandeel. Destijds zei de bank al ervan uit te gaan dat de acquisitie vanaf eind 2007 jaarlijks EUR 160 miljoen aan synergieën gaat opleveren. Nu de overname langer heeft geduurd dan aanvankelijk was aangenomen, vinden de eerste synergieën pas in 2006 plaats. Antonveneta zal twaalf maanden na de afronding van de overname bij gaan dragen aan de winst per aandeel van ABN Amro.

ABN Amro deed eind maart een emissie van 135 miljoen aandelen waarmee de bank circa EUR 2,5 miljard ophaalde voor de financiering van het bod. Bestuursvoorzitter Rijkman Groenink van ABN Amro liet eerder weten dat er geen nieuwe emissie komt om de resterende aandelen over te nemen.

mailIcon print |