*

 

Europese beurzen zakken weg richting middaguur

Door: redactie − 29/11/07, 16:44

(Novum/Betten) - De Europese beurzen zijn donderdag na een hogere opening aan het eind van de ochtend weggezakt waarbij de AEX weer even onder de 500-punten dook. Handelaren hebben geen duidelijke verklaring voor de terugval. "Het is gewoon een heel volatiele markt", zo stelde er een.

Een stijging van de olieprijs en opmerkingen van de Bank of England dat het risico bestaat dat de financiële markten verder 'verkrappen' richting het einde van het jaar doen de stemming echter weinig goed.

Op Wall Street werden woensdagavond nog stevige plussen op de koersenborden gezet. Hoewel beleggers daar opnieuw negatieve berichten kregen voorgeschoteld over de gevolgen van de hypotheekcrisis, richtten ze zich op een toespraak van vice-voorzitter Donald Kohn van de Federal Reserve. Daarin hintte hij op een renteverlaging.

Azië koerste daarop hoger waarbij de volatiele financiële waarden weer terrein wonnen en ook exportbedrijven in de belangstelling stonden.

Rond 11.00 uur staat de DJ Euro Stoxx 50 0,2 procent hoger op 4.331,43. De Londense FTSE staat 0,4 procent lager, terwijl de Franse CAC een plus van 0,4 procent weet te handhaven. De Duitse DAX noteert 0,2 procent in de plus terwijl de Amsterdamse AEX 0,3 procent hoger staat op 501,67.

In Amsterdam valt Fortis op, met een winst van 2,75 procent op EUR 18,65. Ping An Life Insurance Company of China, een dochteronderneming van de Chinese Ping An Group, heeft een belang van circa 4,18 procent in Fortis, zo hebben de partijen vannacht bekendgemaakt. De aandelen zijn op de secundaire markt gekocht en Ping An is hiermee de grootste aandeelhouder van Fortis.

Elders in Europa zitten financiële waarden ook in de lift. Zo stijgt Credit Suisse 0,9 procent en wint BNP Paribas 1,05 procent.

Oliebedrijven staan ook hoger, na een plotselinge stijging van de olieprijs met zo'n 4,7 procent als gevolg van een explosie bij een oliepijplijn van Canada naar de Verenigde Staten. Enbridge, het grootste pijplijnbedrijf van Canada, heeft een aantal pijplijnen in de omgeving van de Clearbrook-terminal afgesloten als gevolg van een ontploffing waarbij twee medewerkers van Enbridge om het leven zijn gekomen. Royal Dutch Shell staat in Amsterdam zo'n 0,3 procent hoger en BP staat in Londen op een winst van 1,2 procent.

Akzo Nobel kondigde vanochtend een aantal wijzigingen in het management aan, waarbij duidelijk werd dat er geen topmannen van ICI zullen plaatsnemen in de Raad van Bestuur. Akzo levert een half procent in op EUR 51,33.

BAM (+2,9 procent) heeft vanochtend de winstverwachting voor het boekjaar 2007 opnieuw naar boven toe bijgesteld. Het bouwbedrijf gaat nu uit van een nettowinst van ten minste EUR 310 miljoen bij een omzet van EUR 9 miljard. BAM geeft aan 'overwegend positief' te zijn over de huidige marktomstandigheden.

Lokaal fonds Tie Holding heeft in 2006/07 een nettoverlies geleden van EUR 3,3 miljoen. Een jaar eerder eindigde het softwarebedrijf nog EUR 1 miljoen in het rood. Het nettoverlies is inclusief een impairmentlast van circa EUR 2 miljoen. De omzet steeg met 15 procent naar EUR 9,7 miljoen. Tie staat in de ochtendhandel 4,35 procent lager.

mailIcon print |