(Novum/Betten) - In Europa zijn de belangrijkste graadmeters woensdag hoger gesloten. Sinds de middag was de stemming al positief. Een optimistisch gestemd Wall Street gaf de indices nog een extra zetje in de rug.
In Amerika wordt het sentiment gestut door uitspraken van Donald Kohn, vice-voorzitter van de Federal Reserve. In een toespraak liet hij weten dat het monetaire beleid van de Fed wendbaar, pragmatisch en flexibel moet zijn, gegeven de onzekerheden over hoe de hernieuwde onrust op de financiële markten de reële economie zal beinvloeden. Hiermee zet hij de deur open naar een nieuwe renteverlaging.
De DJ Stoxx 50 eindigde 2,5% hoger op 3.683,07 punten. De FTSE won 2,7% terwijl de CAC 40 in Parijs 2,3% toevoegde. De DAX verdiende 2,55%. De AEX bleef iets achter en steeg met 1,6% tot 500,21 punten.
Op de valutamarkt verloor de euro 0,5% ten opzichte van de dollar op USD 1,4750. Voor een vat olie wordt in Londen USD 90,75 betaald, een daling van 1,9%.
Binnen Europa waren de financiële waarden in trek. De markt rekent erop dat de sector de weg naar herstel weer heeft ingezet. In Amsterdam steeg ING 2,6%. Verder dikte Fortis 1,8% aan en kreeg verzekeraar Aegon er 2,3% bij.
Elders in Europa won UBS op de adviesverhoging van Credit Suisse 6,65%. Ook in Londen waren de banken in trek. Barclays verdiende 5,7% en RBS steeg 5,3%.
Verder trok midkapper Stork vandaag de aandacht. Candover neemt Stork over voor EUR 48,40 per aandeel in contanten. Daarmee wordt het industriele conglomeraat uit Naarden gewaardeerd op EUR 1,5 miljard. Candover verwacht de overname in januari 2008 af te ronden. Het private equity bedrijf is al verzekerd van de steun van 77% van de aandeelhouders.
Zodra de overname gestand wordt gedaan zal Candover het onderdeel Food Systems doorverkopen aan Marel voor EUR 415 miljoen. Stork sloot 6,85% hoger op EUR 47,60.
Verder wist TomTom (-0,25%) de aandacht op zich gericht. Het bedrijf heeft de aanmeldingstermijn voor het bod op Tele Atlas verlengd tot 31 maart 2008, vanwege een aanvullend onderzoek van de Europese Commissie naar de mededingingseffecten van de overname. Tele Atlas sloot 4,3% lager.
TNT was binnen de AEX de grootste verliezer met 0,8%. Het bedrijf kreeg een koersdoelverlaging van overweight naar neutral van JP Morgan. Het koersdoel is verlaagd van EUR 40,60 naar EUR 28,50.
Draka (+14,8%) kwam voorbeurs met een trading update. De kabelproducent verhoogde zijn winstverwachting voor 2007. Het bedrijf schroefde de verwachting voor de nettowinst op naar EUR 85 miljoen. Tijdens de publicatie van de halfjaarcijfers eind augustus ging de onderneming uit Amsterdam nog uit van een winst van ten minste EUR 79,2 miljoen.
Elders in Europa kwam Compass Group met beter dan verwachte cijfers. De grootste cateraar ter wereld werd beloond met een stijging van 9,3%. Het bedrijf zag de winst over het afgelopen jaar toenemen met 81% tot GBP 515 miljoen. Dit cijfer lag boven de verwachting van analisten.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.