*

 

Hogere AEX door oliewaarden en financials

Door: redactie − 09/02/07, 11:27

(Novum/Betten) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag hoger van start gegaan, in lijn met de rest van de Europese aandelenmarkten. Het sentiment wordt gestuwd door hogere oliegerelateerde waarden en financials. Terug op het Damrak wint smallcapper Smit na een verhoging van de winstverwachting.

Fondsen als SBM Offshore profiteren van de hogere olieprijs. De prijs voor een vat ruwe olie is boven de USD 60 gestegen, voor de eerste keer in vijf weken. Het op zes na grootste olieveld op het Amerikaanse vasteland in Californië is stilgelegd na een brand. Ook de kwestie Iran blijft de gemoederen bezighouden.

De AEX noteert omstreeks 10.55 uur 0,6% hoger op 507,86 punten. De Midkap stijgt ondertussen met 0,3% naar 716,90 punten. De euro noteert 0,25% lager op USD 1,3003 en de olieprijs stijgt 0,4%.

Elders in Europa voegt Parijs 0,7% toe en Londen pakt ook 0,7%. Frankfurt wint 0,65%. Bij de hoofdfondsen is SBM Offshore de grootste stijger (+1,8%), gevolgd door ABN Amro (+1,6%). SNS en Exane hebben het koersdoel verhoogd door de jaarcijfers en vooruitzichten van de bank.

Deutsche Bank heeft het advies voor handelsonderneming Buhrmann verlaagd van buy naar hold en het aandeel is momenteel de grootste van de drie dalers op het Damrak, met een min van 2%.

In het middensegment - de AMX - gaan momenteel 8 fondsen lager en staan 17 aandelen op winst. Aalberts boekt een plus van 1,1% en LogicaCMG realiseert een verlies van 0,4%.

Voorbeurs kwam de lokaal genoteerde papierfabrikant Crown van Gelder met de jaarcijfers. De winst van Crown van Gelder kwam met EUR 2,2 miljoen hoger uit dan de EUR 1,8 miljoen waarvoor het bedrijf eerder waarschuwde. Het aandeel staat 0,6% hoger.

Smit wordt vandaag beloond met een koersstijging van 7,2%. De directie verwacht over 2006 een nettowinst te behalen van zo'n EUR 75 miljoen. Eerder rekende Smit op een jaarwinst van minimaal EUR 62 miljoen. Het is de tweede keer dat het bedrijf de verwachting voor 2006 opschroeft.

Tot slot daalt Eurocommercial Properties 0,35%. Het direct beleggingsresultaat per certificaat van het vastgoedfonds bedroeg EUR 0,82 voor de zes maanden tot 31 december 2006. De Betten-consensus voor deze periode lag op EUR 0,85. Ook het voorgestelde dividend voor het hele jaar ligt onder de consensus.

mailIcon print |