(Novum/Betten) - Marktpartijen verwachten dat de belangrijkste aandelenindices in New York vrijdag vlak tot licht hoger van start zullen gaan, na de lichte verliezen van donderdag. De Amerikaanse beurzen lijken daarmee het gematigd positieve beeld in Europa te volgen. Er staan vandaag geen belangrijke macro-economische publicaties op het programma.
Rond 14.50 uur noteert de future op de S&P 500-index 0,20 punt lager op 1.453,70 punten, circa 1 punt boven fair value. De Nasdaq-future noteert onveranderd op 1.821,75 punten, en noteert daarmee 2,53 punten boven fair value. De future op de Dow daalt 1,00 punt tot 12.691,00 punten. De tienjarige Amerikaanse T-bond noteert 4/32 lager op 95-24/32, bij een rendement van 4,75%. De euro verliest terrein ten opzichte van de Amerikaanse dollar. De Europese munt daalt 0,3% tot USD 1,3000. Op de olietermijnmarkt in New York daalt de WTI-future met USD 0,06 tot USD 59,65 na eerder boven de USD 60,00 te hebben genoteerd.
Aan het analistenfront verhoogde Deutsche Bank het advies voor automakers Ford en General Motors van hold naar buy. Citigroup heeft het advies voor DaimlerChrysler verhoogd van hold naar buy. DaimlerChrysler kondigde vandaag aan een belang van 7,5% in Airbus-eigenaar EADS te verkopen aan een groep investeerders voor EUR 1,5 miljard. Daarnaast hebben zowel JP Morgan als Deutsche Bank het advies voor de halfgeleidersector verhoogd.
Navteq rapporteerde over het vierde kwartaal een hoger dan verwachte winst en omzet. De producent van digitale kaarten voor navigatiesystemen zag de winst per aandeel stijgen van USD 0,29 naar USD 0,45. Analisten gepolst door Thomson rekenden gemiddeld op een winst per aandeel van USD 0,43. De omzet steeg met 24% tot USD 180,7 miljoen, tegen een verwachting van USD 174,7 miljoen. Navteq ziet in 2007 een omzet van USD 720 miljoen tot USD 750 miljoen en een winst per aandeel van USD 1,20 tot USD 1,26.
Broadcom zag de winst in het vierde kwartaal met 76% dalen als gevolg van een last voor personeelsopties. Exclusief deze last werd een winst behaald van USD 0,31, in lijn met de analistenconsensus. De omzet van de producent van halfgeleiders steeg harder dan verwacht. Broadcom kondigde aan vanaf 12 februari voor USD 1 miljard aan eigen aandelen te zullen gaan inkopen.
Het Frans-Amerikaanse fusiebedrijf Alcatel-Lucent kondigde aan in de komende drie jaar wereldwijd zo'n 12.500 banen te schrappen om meer kosten te besparen. Door extra te snijden in het personeelsbestand, denkt Alcatel-Lucent binnen drie jaar in totaal kostenbesparingen te behalen van EUR 1,7 miljard voor belasting. In 2007 zal het bedrijf ten minste EUR 600 miljoen aan kostenbesparingen realiseren. De extra maatregelen moeten het concurrentievermogen van de onderneming verhogen.
De resultaten over het vierde kwartaal van 2006 waren volgens bestuursvoorzitter Patricia Russo 'teleurstellend'. In het eerste kwartaal dat Alcatel-Lucent als een gecombineerd bedrijf cijfers rapporteerde, leed de netwerkleverancier een verlies van EUR 618 miljoen. In het vergelijkbare kwartaal een jaar eerder werd er nog een winst geboekt van EUR 381 miljoen.
Gateway wist in het vierde kwartaal het verlies om te buigen in winst. De op twee na grootste PC-producent van de VS behaalde een winst van USD 0,02 per aandeel, tegen een verlies van vijf dollarcent een jaar eerder. De winst lag in lijn met de analistenverwachting. De omzet daalde echter met 9% tot USD 1,02 miljard, terwijl analisten hadden gerekend op USD 1,05 miljard.
McAfee zag de winst in het vierde kwartaal met 9% dalen tot USD 35 miljoen. De omzet van de maker van beveiligingssoftware steeg met 20% tot USD 305,2 miljoen, terwijl analisten uitgingen van USD 291 miljoen. De resultaten zijn volgens McAfee voorlopig. Als gevolg van onjuiste verantwoording van personeelsopties dient McAfee de cijfers te herzien. Het bedrijf liet tevens weten niet in staat te zijn het jaarverslag op tijd te kunnen indienen bij de Securities and Exchange Commission.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.