*

 

Overnamenieuws zorgt voor optimisme op Wall Street

Door: redactie − 29/01/07, 19:42

(Novum/Betten) - De aandelenindices op Wall Street noteren maandag voor het eerst in drie handelsdagen in de plus. Diverse overnameberichten zorgen voor optimisme. Wel blijft de stemming wat afwachtend. De markt maakt zich op voor een drukke handelsweek, met veel bedrijfsresultaten, een reeks macro-economische cijfers en een rentebesluit van de Fed.

Omstreeks 19.15 uur noteert de Dow Jones-index 0,4% hoger op 12.533,32 punten. De S&P 500 staat 0,3% hoger op 1.426,00 punten, terwijl schermenbeurs Nasdaq met 0,6% stijgt tot 2.449,46. De euro noteert dan 0,2% hoger op USD 1,2954.

De tienjarige Amerikaanse T-bond noteert 3/32 lager op 94-28/32, bij een yield van 4,88%. De olieprijs in New York daalt met USD 1,09 naar USD 54,28.

De Dow Jones-index telt tussentijds zeventien stijgers en dertien dalers. Hewlett-Packard wint 2,8% en is daarmee de grootste stijger. Intel volgt met een winst van 2,5% op USD 21,04. 's Werelds grootste producent van halfgeleiders liet weten een doorbraak te hebben geboekt met een technologie waarmee snellere, kleinere en meer efficiënte chips kunnen worden gemaakt.

Aan de andere kant is Citigroup de grotere daler, met een min van 0,8% op USD 54,23. Het financiele concern koopt internetbank Egg van het Britse Prudential voor USD 1,13 miljard. Ook Merrill Lynch (-1,3%) is betrokken bij een miljardenovername. Het bedrijf koopt First Republic Bank voor USD 1,8 miljard.

First Republic werd opgericht in 1985 en is gevestigd in San Francisco. De onderneming levert 'zeer persoonlijk afgestemde' financiële diensten aan vermogende particulieren. De acquisitie zal bescheiden bijdragen aan de winst per aandeel en een neutraal effect hebben op het rendement op het eigen vermogen tegen het einde van 2008.

Het aandeel Bristol-Myers Squibb stijgt tot het hoogste niveau in bijna drie jaar. Een Franse krant meldde dat het bedrijf wil samengaan met Sanofi-Aventis, waarmee het grootste farmaciebedrijf ter wereld zal ontstaan. Bristol-Myers Squibb noteert 5,6% hoger op USD 27,68.

In de luchtvaartsector staat Delta Air Lines (+2%) in de belangstelling. The Wall Street Journal schreef dat US Airways Group zijn overnamebod op Delta met zo'n USD 1 miljard zou willen verhogen.

Verder kregen beleggers kwartaalcijfers van telecombedrijf Verizon en farmaconcern Schering-Plough te verwerken. De laatste rapporteerde over het vierde kwartaal van 2006 een winst per aandeel exclusief posten die precies voldeed aan de marktverwachtingen. In de periode werd een nettowinst geboekt van USD 182 miljoen, ten opzichte van een winst van USD 104 miljoen in dezelfde periode een jaar eerder.

De winst per aandeel van Schering-Plough kwam uit op USD 0,12, tegen USD 0,07 een jaar eerder. Ex-items bedroeg de winst per aandeel in het vierde kwartaal USD 0,17, gelijk aan de consensus onder analisten. De omzet was hoger dan verwacht. In de verslagperiode steeg deze van USD 2.324 miljoen naar USD 2.650 miljoen, waar analisten rekenden op 2.552 miljoen. Het aandeel noteert 0,6% lager op USD 24,93.

Verizon Communications zag de winst over het laatste kwartaal van 2006 dalen van USD 1,7 miljard naar USD 1,0 miljard. Exclusief buitengewone posten kwam de winst per aandeel uit op USD 0,62, terwijl de kwartaalomzet met 26,1% steeg tot USD 22,6 miljard. Analisten waren gemiddeld uitgegaan van een winst per aandeel van USD 0,61 op een omzet van USD 22,96 miljard. Het aandeel Verizon toont een winst van 0,3% op USD 37,96.

Ook zijn de ogen gericht op de aandelen van Bank of America en hypotheekverstrekker Countrywide. Vrijdag verschenen aan het eind van de handel berichten dat Bank of America een overnamebod van USD 30 miljard zou kunnen doen op Countrywide. Bank of America staat 0,8% lager, terwijl Countrywide bijna 4% weet bij te schrijven.

mailIcon print |