– De Amerikaanse beurzen zijn gisteren opnieuw fors lager gesloten. De Dow Jones duikelde ruim 300 punten en is sinds 2002 over drie dage gemeten niet meer zo sterk gedaald.
De Europese effectenbeurzen zijn gisteren ook weer met verliezen de handel uitgegaan. Aanvankelijk leken zij zich te herstellen van een reeks slechte handelssessies, maar een lagere opening van de Amerikaanse beurzen verziekte tijdens de middaghandel de stemming.
De AEX-hoofdindex in Amsterdam sloot 2,36 punten (0,5 procent) lager op 460,25 punten. De MidKap voor middelgrote fondsen hield het hoofd wel boven water met een plus van 3,44 punten (0,6 procent) op 574,49 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs leverden tussen 0,7 en 1,3 procent in.
In Amsterdam was de supermarktbranche in trek na beter dan verwachte resultaten van Super de Boer (plus 4,1 procent) en het Belgische Delhaize.
Ahold kreeg bovendien een opwaardering van Deutsche Bank en won 4,4 procent. Daarmee was het de sterkste stijger onder de hoofdfondsen.
Chipmachinefabrikant ASML maakte met een plus van 3,5 procent iets van het verlies van een dag eerder goed. Verder steeg bierbrouwer Heineken 1,8 procent nadat bekend was geworden dat het bedrijf samen met Carlsberg bereid is tot een hoger bod op Scottish & Newcastle.
De beurzen in New York openden gisteren hoger, maar dat hield niet stand. De Nasdaq verloor 2 procent op 2,346.9 en de Dow Jones leverde zelfs 2,5 procent in op 12.159,21 punten.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.