– De Amsterdamse beurs beëindigde een onzekere handelssessie gisteren nipt in de plus. De zwaargewichten van de AEX, staalbedrijf ArcelorMittal en olieconcern Shell, samen goed voor meer dan 30 procent van de index, wonnen respectievelijk 1,4 procent en 1,7 procent. Shell werd gesteund door een hogere olieprijs. Een vat ruwe olie stond rond het slot van de Europese beurshandel 1,4 procent hoger op 137,23 dollar. Ook andere Europese oliefondsen stonden in de plus. BP won in Londen 1,8 procent.
De AEX-index van meest verhandelde fondsen sloot 0,03 procent (0,11 punten) hoger op 437,44 punten. De index voor middelgrote fondsen, MidKap, ging tegen de Europese trend in en verloor 1,1 procent (6,49 punten) tot een stand van 596,22 punten. De beurzen van Londen, Parijs en Frankfurt wonnen 0,1 tot 0,8 procent. De euro stond op 1,5492 dollar. Dit was iets lager dan bij het slot van de handel vrijdag, toen de Europese munt 1,5630 dollar waard was.
De beurzen op Wall Street kwamen gisteren moeilijk van hun plaats. De belangrijkste beurzen waren aanvankelijk licht hoger dankzij overnamenieuws. Een afwaardering van onder meer de financiële sector door zakenbank Goldman Sachs oefende echter veel druk uit.
De Dow-Jonesindex van dertig toonaangevende fondsen sloot bijna onveranderd met een min van 0,33 punt op 11.842,36 punten. De S & P 500-index sloot met een plus van 0,07 punt ook nagenoeg onveranderd op 1318,00 punten. De Nasdaq noteerde 20,35 punten (0,9 procent) lager op 2385,74 punten.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.